BACKLİNK İLE ORGANİK HİT NASIL GELİR


Bu makaleyi okuyorsanız SEO kavramını biliyor veya en azından bu kelimeyi duymuş olmanız gerekir. Fakat ben bu makalemle sizlere basit kullanıcılar ve SEO kavramını merak edenler için açıklamalar yapmaya çalışacağım. Makalemizin ilerleyen kısımlarında ise teknik bilgilerimiz ve açıklama dozajımız biraz daha artacak. Search Engine Optimization yani arama optimizasyonu olarak adlandırılan SEO kelimesi, arama motorlarında sitenizi yükseltmeye yarayan araç olarak bilinir.

Burada ki arama motorlarından kastımız %88’lik pazar payına sahip Google arama motorudur. Google’da arama yaptığımız zaman üst ve sağ köşelerde çıkacak olan 3 adet reklam alanı dışında, kalan bütün arama sonuçları SEO kavramı içine girmektedir. Websiteniz için en iyi sonucu almak ve kısa sürede arama motorlarında yükselmek istiyorsanız, sitenizin içeriğinin özgün olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Tamamen özgün içeriğe sahip siteler SEO çalışmalarıyla daha kolay sıra atlamaktadırlar. Bunun dışında Organik SEO çalışması yaptırmakta fayda vardır. Organik hit çekmenin en kolay yolu ise aktif, kaliteli ve pegerank derecesi yüksek sitelerden backlink paketi almaktan geçer. Kaliteli siteler organik okuyucuları sizin sitenize yönlendirdikçe, arama motorları içerisinde bir döngü oluşur ve google sitenizi kaliteli site olarak algılamaya başlar. Kaliteli sitelerin size link çıkışı vermesi, sitenizi arama motorlarında kaliteli gösterecek ve kolay bir şekilde organik hit alarak sitenizin yükselmesini sağlayacaktır. Websitesi ile alakalı bir kelime arama motorlarında ilk sırada yer alıyorsa, o site için kaliteli bir SEO çalışması yapılmış demektir. Bir sitenin kaliteli olduğunu anlamak için de SEO kavramına başvurabilirsiniz.

Zirve Seo Danışmanlık

Tamamen organik seo paketlerimiz ile ilk sayfada yerinizi almaya sadece bir adım kaldı!

Yukarı