ADSENSE KAZANCI ARTTIRMANIN YOLLARI


Değerli girişimci arkadaşlarım bugün sizlerle daha genel bir konuyu konuşacağız son 3 yılda hemen hemen internet gündemimizden düşmeyen reklamcılık merakı yaygın olmaya başladı ve hızlı saran bir virüs gibi çevremizi kuşatmaya başladı mesela hangi siteye girersek girelim genel olarak karşımıza Google tarafından reklam içerikleriyle karşılaştığımız olabilmekte. Bu konuyu dahada derinlemesine açmak istersek mesela kurumsal backlink paketleri hakkında bir bilgi almak istediğiniz zaman haliyle bir bağlantıya tıklama yaparsınız.

Daha öğrenmek isteyeceğiniz konu hakkında bilgilendirme yazınız gelmeden adsense adları koyduğumuz reklam içerikleri size adeta kur yapıyormuşcasına göz kırparak hoş geldiniz edasında bulunur. Bir hışımla sağ veya sol üstte bulunan çarpı sembolüne basarak kapatırsınız. Ya ilginizi çekip kapatmak istemeseniz ne olur? Size tabiî ki bir zararı olacağını söz konusu bile etmiyorum. O reklam veren kişi veya kişiler tıklanma oranları dediğimiz fahiş miktarda bir ziyaretçi raporu alır. Bu günde ama 100 olur ama 1000 olur veyahut 10000 olur kısaca bir sayının yanında sıfırlar ne kadar çoğalırsa köşeyi dönme tabirimiz o kadar lüks olur. Peki adsenseden daha fazla nasil kazanabilirim? Her şey iyi hazırlanmış bir adsense reklam verme çalışmasına bağlı. Reklam verdirmek istediğiniz sitenizde reklam içeriklerini ne kadar kendi sitenize uyumlu yaptığınızda o derece tıklanmalarınız yüksek olabilir diyebiliriz. Nasıl yani? dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle yani mesela aşçılık eğitimi ve yemek tarifleri hakkında bilgiler sunan bir siteniz olduğunu varsayalım siz oraya kalkıp sanal kumarcılık reklamlarını verdiğinizde sitenizin alaşağı olabileceğinden kuşkunuz olmasın derim.

Oraya ya zayıflatma haplarını koyabilirsiniz veya herhangi sizinle çalışmak isteyip reklamını verdirmek isteyen usta bir aşçının profilini koyup adsense reklamcılığı dediğimiz reklam türüyle yönlendirmeler yapabilirsiniz. Adsense reklamcılığı metinsel ve görsel olmak adı altında ikiye ayrılır. Sitenizde görsel açıdan yer verimler daha fazla olmuş ise metinsel adsense çalışması yapmanız daha faydalı olacaktır tıklanma oranı dahada artar çünkü şemasal ve görsel sunumların arasında metinsel bir reklam dikkatleri daha da cezp eder. Bunu tam tersine senaryomuzu kurduğumuzda yani siteniz daha çok metinlerden müteşekkil ise yani yazınızın veya makalelerinizin daha fazla olduğu bir sitenize görsel adsense reklam verme tekliflerini kabul etmenizde yarar var derim. Her şey bu püf noktalarını almakla bitmiyor tabi mutlaka ve mutlaka bir uzman seo çalışmacısından destek almanızı tavsiye ederim.

Zirve Seo Danışmanlık

Tamamen organik seo paketlerimiz ile ilk sayfada yerinizi almaya sadece bir adım kaldı!

Yukarı